Amortyzacja lokalu mieszkalnego

Wielu Samozatrudnionych spotyka się z początkowym brakiem lokalu, w którym mogliby prowadzić działalność. Często, w celu zmniejszenia początkowych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, Samozatrudnieni decydują się na prowadzenie działalności w lokalu mieszkalnym kupionym do majątku osobistego. Niemniej jednak, taki lokal również może podlegać amortyzacji.

W interpretacji indywidualnej o sygn. IPTPB1/415-455/13-4/KO, organy podatkowe stwierdziły, że lokale mieszkalne mogą być amortyzowane, jeżeli są wykorzystywane w działalności gospodarczej. Podstawą amortyzacji może być wartość początkowa nieruchomości, powiększona o koszty związane z zakupem. Ponadto, zdaniem organów podatkowych, wartość początkową wspomnianego środka trwałego powiększają także wydatki na przystosowanie lokalu do prowadzonej działalności gospodarczej.

Powyższa interpretacja potwierdza dosyć trwałą linię organów podatkowych dotyczącą możliwości zamieszczania w kosztach uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych lokali mieszkalnych

Ten wpis został opublikowany w kategorii PIT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s